За първокласниците има един специален пролетен ден, пръв и единствен – Празник на буквите. Това вълнуващо тържество под наслов „Вече мога да чета “ ще се помни цял живот, защото децата осъзнават, че са направили най-трудната стъпка в живота – научили са се да четат и пишат българската азбука.
Гости бяха Г-жа Радка Христова – Директор на училището и нашите родители, които уважиха празникът ни.
„Буквите вече са наши приятели верни,
с тях ще открием светове безмерни!
Книжките днес ни се усмихват с любов,
за нови знания всеки от нас е готов.“

